2013 m. gegužės 28 d., antradienis

karoliukų , kabašonų apnerimas vielute

Kabošonų, karoliukų bei įvairių detalių apnerimo principą paaiškinsiu darant štai tokius auskarus , kur apneriamas ovalus 2,2 cm. bronzito akmenukas.


Pradedame:
pav1. išsineriame trys pynutės akis .
pav2. apneriame apskritimu tryjų akių pynutę , nerdami į kiekvieną akį po du žemus stulpelius.
pav3. neriam toliau apskritimu , sekanti eilė į kas antrą akį po du žemus stulpelius , dar sekanti į kas trečia akį po du žemus stulpelius. Taip nusineriame plokštumą atitinkančią norimo apnerti akmenuko dydį. Nepamirškite nerinuko patampyti.
pav4. neriame kelias eiles nei pridedant , nei atimant akis .Mano buvo 18 akių , tai dvi eiles eiles po 18 žemų stulpelių ir nunėriau .Nerinys pradeda riestis . Taip padaromas apnerimas akmenuko storiui .
pastaba: jei apnerema detalė storesnė, prireiks daugiau eilių.


 pav5. paslepiame pradžios vielutę.
pav6. akmenukas turi įlįsti į "krepšelį" .
pastaba geriau , kad apneriama detalė į "krepšelį " įlįstų tampriau.
pav7. Apspaudžiame vielutės nerinį apie akmenį .Ylos pagalba , kiekvieną nerinio akį ištampome, taip ją pažymim , ibei dar daugiau aptempiam nerinį apie akmenį.
pav8. Pastutinę eilę neriame jungiamosiomis akimis sutraukdami visą apnerimą. Mano nertą maždaug į kas antrą akį .
pastaba , sunku tiksliai nusakyti , per kiek akių reikia sutraukti nerinuką , čia jau reikia pačiom stebėti pagal situaciją kiek to sutraukimo reikia ...


 pav9. baigiame apnerimą jungiamosiomis akimis . Apžiūrime iš visų pusių.Nerinys turi būti tampriai/stipriai apgulęs detalę . Galime užtaisyti vielutės galą , arba, kaip aš ir padariau ,panaudojau jį ratuko prisiuvimui , kad galėčiau įkabinti auskarų kabliuką.
patarimas apneriant dvi vienodas detales ,pvz. auskarams , geriau iš karto jas dvi , paeiliui ir nerti , t.y etapiškai , taip tiksliau "pagausite" kiekvienos detalės apnerimo vienodumą.

2 komentarai: