2013 m. gegužės 28 d., antradienis

stačiakampio nerimas vielute įneriant karoliukus

Nersime vielute žemais stulpeliais stačiakampį , apsukant nerinį.

Neriant kvadratą ar stačiakampĮ,apsukant nėrinį labai svarbios yra kraštinės kilpos , jos suteikia neriniui tvarkingą kraštelį ir laidžia "pakilti" , pereiti į sekančią eilę .
Viršuje stačiakampio nerimo žemais stulpeliais schemutė.
1pav. nerinys prasideda nuo pynelės , 1eilę žemais stulpeliais pradeda nerti praleidę vieną pynelės kilpą . Toliau neriame į kiekvieną pynelės kilpą po žemą stulpelį
2pav. Baigę eilę išneriame papildomą pynelės kilpą ir apsukame nėrinį . Naujoje eilėje žemą stulpelį neriame į antrą buvusios eilės akį ( rodyklė paveikslėlyje )
Šis principas kartojamas visoje stačiakampio nerimo žemais stulpeliais eigoje . 


Reikia paminėti ir apie stačiakampio platinimą ir siaurinimą .
Platinimas vyksta keliais būdais: a).eilės viduryje , kai pridedamos papildomos akys . b).eilės gale , kai baigus eilę neriama norimo ilgio pynelė ir sekančioje eilėje jau išneriami stulpeliai . 


Neriant vielutę tokių principu (apsukant nerinį) patogiau įnerti karoliukus nei neriant apskritimu.


Pirmiausia , aišku , karoliukų turite susiverti ant vielutė .
Prieš išneriant žemą stulpelį su karoliuku , karoliuką prisistumeme prie pat ant vašelio esančios kilpos ir tada išneriame žemą stulpelį kaip paprastai - karoliukas įnertas.
Reikia atkreipti dėmesį , kad karoliukas atsiduria blogojoje nerinio pusėje , apsukus nerinį tai atrodo taip:


Įneriant karoliukus , kad nerinys nesiraitytu ir karoliukai gerai sugultu , turite apskaičiuoti karoliukų įnerimo žingsnį .
Šiame pavyzdyje mano nerta su 4mm. dydžio karoliukais , rinkausi tokį žingsnį vienas karokiuko įnerimas žemu stulpeliu , vienas žemas stulpelis ir t.t. Išnerus eile su karoliukais kitą eilę nėriau tik žemais stulpeliais .


Įnerinėti karoliukus galima ir į kiekvieną eilę, be tarpų :


 Išneriame  pirmąją eilę su karoliukais , kaip pirmuosiuose mano pavyzdukuose , kai vielutė su karoliukų eina už nerinio ir įneriant karoliuką jis pasilieka už nerinio( blogojoje pusėje) .O, čia jau apsuktas nerinukas-geroji pusė , pirštais kiek pataisykite, nuleiskite žemyn karoliukus , kad aiškiai matytumėt eilutės viršų.


Antroje karoliukų eilėje neriame jau karoliukus , kai nerimo vielutė su karoliukų eina prieš nerinį. Tą ir padarome- užsivedame vielutė su karoliukų prieš nėrinį.

Vąšelį į kilpą/akį kišame taip , kad vielutė atsidurtu už vašelio ( neriama vielutė pažymėta rodyklėmis) ir išneriame žemą stulpelį . Karoliukas įnertas ir yra gerojoje pusėje .

Taip atrodo mano nunertas keturiu eilučių su karoliukai nerinys , kai karoliukai įnerti į kiekvieną žemą stulpelį ir guli priekyje . Nerta su 4mm.skersmens karoliukais.

Štai tokia man gavosi "karoliukinė" apyrankė.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą