2013 m. liepos 16 d., antradienis

auskarų "Tulpės žiedlapiai" pamoka žurnale "Rankdarbių kraitelė"

 
Štai turiu rankoje ir liepos mėnesio žurnalą "Rankdarbių kraitelė", jame publikuojama dar viena mano paruošta dervos liejimo pamoka. Apie pirmąją dervos liejimo į rėmelius pamoką jau rašiau pasakojimą:  http://www.aliaipapuosalai.lt/2013/06/dervos-liejimo-pamoka-zurnale.html
O liepos mėnesio žurnale pamoka apie laisvąjį epoksidinės dervos liejimą , kai nenaudojamos jokie rėmeliai bei formos.


 Šį kartą ruošiant pamoką darbo ir  nuotraukų buvo dar daugiau ir ne tik dėl to , kad pati pamoką sudėtingesnė , bet ir dėl to , kad ji lyg ir iš dviejų dalių gavosi - pirmojoje paaiškinama kaip gi įlieti tulpės žiedlapius , o antrojoje žingsnis po žingsnio parodoma, kaip gražiai apvyti vielute  žiedlapio galą , kad turėtumėte išbaigtus "Tulpės žiedlapių" auskarus.
 Laisvasis dervos liejimas tikrai sudėtingesnis , nei liejimas į rėmelius, bet tokie liejiniai suteikia daugiau kūrybinės laisvės pasirinkimui ką įliesi ir kur tai panaudosi . Juk suprantate , kad taip užlieti galima ne tik tulpės žiedlapius ir pasidaryti ne tik auskarus :)
 Tos kelios mano paruoštos dervos liejimo pamokos žurnale tikrai neatskleidžia visų įmanomų dervos panaudojimų papuošaluose galimybių . Yra dar dervos liejimas ant popieriaus , yra liejimas su spalvomis , yra liejimas rėmeliuose be dugno, yra liejimas ir į įvairias formeles... Tarp kitko buvo mintis dar ruošti pamoką apie liejimą į formeles , bet deja, Lietuvoje dar rankdarbių parduotuves neatsivežusios, neprekiauja tikrai tinkamomis dervos liejimui formelėmis...Taigi teks palaukti...Bet gal ne ilgai , nes visai neseniai ir rankdarbiams skirtos epoksidinės dervos Lietuvoje nebuvo galima įsigyti . Kažkada mano pradžia buvo rusiška derva "Prosvet" , pirkta Senukuose :). Bet,štai praėjo pora metų ir šios pamokos paruoštos naudojant  dervą "Crystal Rezine"  iš i-netines parduotuvės spalvunamai.lt . Beje pasižvalgę po šią parduotuve tikrai ir visokių kitokių gėrių rankdarbiams rasite . Rekomenduoju.  

4 komentarai:

 1. Jau peržiūrėjau šią pamokėlę "Rankdarbių kraitelėje". Viskas puiku ir aišku, manau, daug kam bus naudinga. Akivaizdu, kad dervos panaudojimo kūryboje galimybės labai plačios. Pati bandyti dar baiminuosi dėl alergijos vienai iš sudedamųjų dalių, bet jaučiu, kad noras išbandyti gali ir nugalėti šią baimę :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. malonu , kad domitės :) , dervos panaudojimo galimybių tikrai daug ... o alergijos tikimybė dirbant su derva tikrai yra , nors rankdarbiams skirtos dervos neturi labai aitraus kvapo , bet odą gali dirginti , taigi tos pastabos pamokose , kad naudoti apsaugines priemones ne šiaip sau ;), aš pati dirbdama su derva maunuosi pirštines...

   Panaikinti
 2. Tai va, kad viliuosi, jog pirštinės, respiratorius ir akiniai apsaugotų, bet vis tiek baisoka. Mano atvejis specifinis - yra nustatyta alergija medžiagai, kuri įeina į dervų kietiklių sudėtį... Labai norisi išbandyti, bet tikrai bijau :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jai jau tikrai nustatyta alergija kokiai medžiagai ,geriau nebandyti..., dervos kietiklis skystas, lakus ir kvapas jo aitresnis nei dervos...jei alerginė reakcija ištinka nuo kvapo , nemaža tikimybė , kad tai gali įvykti

   Panaikinti