2013 m. rugsėjo 14 d., šeštadienis

Sicilia.Pelenų spalvos Etna

 Ji tikrai tokios spalvos. Kiek akys aprėpę vien juodai pilki atspalviai ...Jokios žalumos...Tai labai neįprastas vaizdas akiai, pripratusiai prie žalio peizažo.Jautiesi tikrai kitur...
 O jei dar užslenka debesys , juk esi daugiau nei dviejų su puse kilometrų aukštyje, kai debesys ranka pasiekiami, pasijunti lyg išnyktum pilkumoje...Sunku atskirti kur debesys , kur pačios Etnos dūmas.
 Kai vis gi įžiūri , kad Etna tikrai dūmija - nuoširdžiai nustembi. Taip, žinojai , kad Etnos ugnikalnis vienas aktyviausių pasaulyje ir pats aktyviausias Europoje , žinojai , kad paskutinis didesnis ugninis Etnos išsiveržimas vyko ne taip seniai 2002m. , žinojai , kad tai- gyvas ugnikalnis , bet tiesiog neįsivaizdavai kaip gi tas ugnikalnio dūmas rūksta ...
Ramiai, nepailstamai rūksta Etnos dūmas iš uolienų plyšių .Pridėjus ranką jauti šilumą, jauti , kad ir uoliena šilta , užuodi labai lengva, lyg kokios sieros kvapą...Tikrai matai ir jauti -Etna gyva.
 Ruošdamiesi aplankyti Sicilia , pamatyti Etna , ieškojom įvairios informacijos apie šią salą ir tikrai pagelbėjo ne tik kitų įspūdžiai , bet ir  rasta konkreti informacija apie lankytinus objektus , tad šį pasakojimą ir pabaigsiu konkrečiai.
 Informacija keliautojui : keltuvai keliantys į Etną randasi Rifugio Sapienza , jis pasiekiamas automobiliu, ten pat rasite mokamas stovėjimo aikšteles automobiliams . Nuo pakalnės miestelių , mes važiavome pro Zafferana Etna miestuką , yra kelio nuorodos "Etna" , tai pasiklysti praktiškai neįmanoma. Keltuvai dirba nuo 9 iki 16 val. Pakilimo kainos : keltuvas+vežimas džipu+ vadovas, pakylama į 2.920 metrų aukštį, kainuoja- suaugusiam 65 euro , vaikui (5/15 metų) 33 euro., jei kelsite tik keltuvu, pakelia į 2500 metrų aukštį,o po to savarankiškai vaikščiosite ar kopsite toliau, kainuoja- suaugusiam 29,50 euro , vaikui (5/15 metų) 15 euro. Pasikėlus keltuvu galima išsinuomuoti batus ir striukes, kaina 2 eurai. Turėti šiltesnį rūbą ir patvaresnį apavą vaikštant po Etną praverčia :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą