2013 m. spalio 10 d., ketvirtadienis

ruduo...darome klevo lapų roželes

 Rudeniška dargana, lietus ir vis trumpėjančios dienos...Ir jei, ne rudeniški medžių lapai, pasakyčiau -nykus laikas. Lapų spalvotumas gelbsti.
 Klevų lapai rudenį -nuostabūs. Kiekvienas vis kitaip spalvotas. Gera į juos žiūrėti, gera liesti, rinkti ir gera iš jų daryti roželes.
 Tikrai nemažai, per savo rudenius esu tokių klevo lapų roželių padariusi. Dariau iš jų puokštes, rudenines floristines kompozicijas, ir ne tik rudenines, bet ir kalėdines, roželės puikiai išdžiūsta, o po to jas galima apipurškus dažais, naudoti ir kalėdiniams papuošimams. Dariau jas ir šiaip, savo malonumui, juk smagu, išėjus su vaiku pasivaikščioti , parsinešti rudens spalvotumų namo...
 Pasidaryti klevo roželes tikrai nesudėtinga . Prireiks tik klevo lapų, siūlų ir žirklių bei kokios šakelės koteliui.
Klevo lapą reikia lenkti per pus, susukti  į tūtą - turime roželės pradžią. Dabar belieka kitus perlenktus lapus sukti, dėlioti aplink ir neužilgo pamatysime , kad rankoje laikome roželę. Galą roželės apriškime siūlu, taip sutvirtindami lapus, kotelius nukarpykime, o ir pačią roželę , jei kokie lapo galai styro, pakarpyti galima, belieka įkišti kotelį. Štai ir savo džiaugsmui, turime klevo lapų roželę.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą