2013 m. lapkričio 29 d., penktadienis

geometrinių formų kalėdinė eglutė

 Tie kas augina vaikus, tikrai man pritars, kad reikia skatinti vaikų norą daryti rankų darbų darbelius ir padėti juos įgyvendinti bei kartu pasidžiaugti, kai vaikų darbeliai dalyvauja parodėlėse .
 Nuo darželio laikų tų kartu su  sūnumi padarytų darbelių ir parodėlių tikrai buvo nemažai. Ko tik nedarėme- ir atvirutes, ir plakatus, ir kaukes...
 Šį kartą ėmėmės neįprastos formos kalėdinės eglutės.
 Prieš savaitę, grįžęs ir mokyklos maniškis sūnus paklausė : " Mama, padėsi man padaryti geometrinių formų eglutę? Matematikos mokytoja pažadėjo dešimtuką už eglutę. " 
 Kiek pasigedau noro darymo dėl pačio malonumo darymo, bet geriau jau pažymio motyvacija , negu jokios motyvacijos :)
 Paklausiau : " Tai kokios geometrinės formos bus ta eglutė ? "
 Atsakymas buvo paprastas : " Trikampė. Galima suklijuoti trikampį iš kartono. "
 Mano patirtis sakė, suklijuoti gražiai bei švariai minimalę trikampę formą, kad ji savo proporcijomis bei dydžiais atrodytų tikrai gerai , gan sudėtinga... Taigi reikia paieškoti kitokio sprendimo...Prisiminiau, kad esu sukaupusi nemažą kiekį kartoninių ritinėlių nuo panaudoto tualetinio popieriaus. Rinkau juos, turėdama mintį kada nors panaudoti nestandartiniai papuošalų pakuotei.
 Ritinėliai- cilindro formos, sudėjus juos viens ant kito gali gauti trikampį. Mintis sūnui patiko ir jis ėmėsi projekto įgyvendinimo- sutvirtino ritinėlius tarpusavyje naudojant susegėją, paklijuoti jam teko tik eglutės kotą ir galu gale nupurkšti eglutę žalia spalvą.
 Pažiūrėjus į rezultatą, kad formą taptu "gyvesnė",  pasiūliau į ritinėlių vidų pridėti tikros eglės šakelių. Dabar eglutė ir kvepia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą