2014 m. vasario 22 d., šeštadienis

Malborko pilis

 Nutarėme kelias dienas pakeliauti. Išsiruošėme į Lenkiją , aplankėme Gdanską ir jo apylinkes, užsukome į Malborko pilį. Malborko pilis iš lietuvos istorijos mums geriau žinoma kaip Marienburgo pilis.
 Marienburgo pilis− viena didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių vidurio ir rytų Europoje , viena monumentaliausių bei įspūdingiausių plytinės gotikos ansamblių Europoje.
 Dydis pilies tikrai įspūdingas.
  Ir gotikos joje tikrai rasite, kad ir pavaikščioję po gotikines menes.
 Marienburgas tiesiogiai susijusi ir su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais.
  1410 m., tuoj po Žalgirio mūšio, Marienburgo pilį buvo apgulusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos kariuomenė, tačiau po kelių savaičių apgulties, taip ir nešturmavusi pilies, atsitraukė.
 Bet, man pasirodė daug įdomesnis ir fantaziją sužadinantis faktas, kad 1361 m. Marienburgo pilyje buvo kalinamas Lietuvos kunigaikštis Kęstutis,patekęs į nelaisvę per vieną žygį į Įsruties apylinkes. Kęstutis šioje pilyje nelaisvėje praleido pusmetį ir sugebėjo pabėgti. Matant pilies didingas sienas tai kiek neįtikėtina...Pasirodo celėje, kur buvo kalinamas Kęstutis buvo sienos smulkus mūro įtrūkimas ir kunigaikštis per tą pusmetį plytą po plytos pragremžė tryjų metrų storio sienoje skylę. Reikia paminėti, kad jam padėjo lietuvių kilmės tarnas Alfas, perėjęs į Kęstučio pusę , jis išnešdavo iš celės plytų likučius. Tas pats tarnas , Kęstučiui išlindus pro skylę ir nusileidus į griovį , parūpino jam kryžiuočių riterio apsiaustą ir žirgą. Taigi apsitaisęs riteriu Kęstutis su tarnu išjojo pro Marienburgo vartus ir pasuko tiesiai į rytus, Lietuvos pusėn. Reikia nepamiršti, kad Kęstučiui tuo metu buvo šešiasdešimt metų...
 Pabaigai , patarimas keliaujantiems : apžiūrint pilį rinkitės bilietą su audi gidu , užsidėję ausines apeisite visą pilį ir išgirsite jos istoriją . Tiesa ,apie Kęstutį  nepasakos, tai juk Lietuvos istorija...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą